بهترین زبانهای برنامه نویسی دنیا
aarav-infotechs-web-design-services-15d8d9ff445ff3
تعرفه طراحی اپلیکیشن
هزینه طراحی اپلیکیشن در ایران

نکات طلایی در طراحی اپلیکیشن موبایل:

یک اپلیکیشن خوب باعث رشد موشکی کسب و کار شما می‌شود! وقتی به مخاطبین خدمت‌رسانی می‌کنید، وفاداری و اعتماد آنها را افزایش می‌دهید و باعث می‌شوید دوباره به سراغتان بیایند. و یک اپلیکیشن موبایلی، یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار است. اجازه دهید یک نکته‌ی بسیار عجیب را به شما بگویم: در دنیا، تعداد افرادی که تلفن همراه دارند از کسانی که مسواک دارند بیشتر است! اگرچه ممکن است این یک نشانه‌ی خوب برای بهداشت جهانی نباشد! اما اهمیت موبایل در دنیای امروز را به شما نشان می‌دهد.

درهرحال با وجود میلیون‌ها گوشی موبایل که امروزه در دسترس افراد قرار دارد، رقابت بسیار شدید است. کسب و کارهای سراسر دنیا بر سر تسخیر تلفن همراه مشتریانشان در جنگ‌اند. هدف این است که به یکی از اپلیکیشن‌های پرکاربرد در تلفن همراه افراد تبدیل شوید.

بسیاری از کسب و کارها هستند که سعی می‌کنند به موفقیت اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام یا پینترست برسند اما برخی دیگر اهداف کوچکتری دارند. اما هدف مهم نیست، یک نکته واضح است. بازار اپلیکیشن در حال انفجار است و اگر می‌خواهید موفق شوید، باید راهی برای متمایز شدن پیدا کنید. اما چطور می‌توان این کار را کرد؟ خب، اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که زبانزد شده و خودشان را از سایرین متمایز کرده‌اند. آن‌ها رقابت را شکست داده‌اند و به سطح جدیدی در رقابت دست پیدا کرده‌اند. خوشبختانه، این اپلیکیشن‌ها ویژگی‌هایی دارند که شما هم می‌توانید آنها را در طراحی اپلیکیشنتان به کار بگیرید. در واقع قبل از این که برای کسب و کارتان اقدام به طراحی اپلیکیشن‌های موبایلی کنید، باید به این نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید.

UI عالی (رابط کاربری):

برخورد اول، اهمیت بسیار زیادی دارد. جذابیت یک اپلیکیشن هم در همان چند دقیقه‌ی اول مشخص می‌شود. بنابراین چطور اپلیکیشن شما می‌تواند در اولین برخورد تاثیرگذار ظاهر شود؟ فاکتور کلیدی UI عالی ست. UI یا رابط کاربری، درواقع همان مسیر انجام کارها در یک اپلیکیشن است. برای مثال شما باید چه مسیری را طی کنید تا بتوانید در اپلیکیشن پرداخت انجام دهید یا یک خرید ثبت کنید.

ظاهر اپلیکیشن و عملکرد آن برای موفقیت ضروری ست. این موضوع به ویژه در مورد اپلیکیشن‌های رایگان مهم‌تر است زیرا احتمال پاک شدن آنها توسط کاربر بالاتر است. اگر اپلیکیشن شما ظاهر و دسترسی خوبی مانند تجارت‌های رقیب نداشته باشد، مخاطب به خودش زحمت یاد گرفتن سایر ویژگی‌هایش را نمی‌دهد. اپلیکیشن‌های برنده همیشه به خاطر دارند که کاربر، به محدوده‌ی لمسی کوچکی از موبایل دسترسی دارد در نتیجه UI مناسب باید مؤلفه‌های طراحی ساده و حداقلی را شامل شود. اپلیکشن‌های موفق روی وظایف اولیه‌ی اپلیکیشن، وظایفی که مشکل کاربر را حل می‌کند و به ارزش آن می‌افزاید تمرکز می‌کنند و مناسب‌ترین مطالب و امکانات را بالا نگه می‌دارند و مسیری منطقی به کاربران ارائه می‌دهند تا بتوانند به آسانی روی صفحه‌ی موبابل با حرکات انگشت آن را مسیریابی کنند. وجود نوارهای جستجوی سریع هم می‌تواند کمک‌کننده باشد. سعی کنید تا حدالمکان نیاز به تایپ را کاهش داده و بیشتر از کلیک و لمس استفاده کنید.

بعلاوه سعی کنید در مسیر انجام کار، کمترین سؤالات ممکن از مخاطب پرسیده شود.

بارگذاری سریع و عملکرد سطح بالا:

تا به حال شده از اپلیکیشنی استفاده کنید که انگار تا ابد طول می‌کشد تا بارگذاری شود و گاهی خشک می‌شود، هنگ می‌کند یا کاملاً از عملکرد می‌ایستد؟ احتمالاً خیلی زود از شر آن خلاص خواهید شد.

اگر بارگذاری اپلیکیشن شما بیش از حد طول بکشد در نهایت توسط کاربر کنار گذاشته می‌شود. اپلیکیشن موفق برای بارگذاری نهایتاً 5 ثانیه زمان لازم دارد. در اپلیکیشن‌هایی مانند فیسبوک قبل از شروع کار، بایستی یک سری به‌روزرسانی‌ها در فضای کار انجام شود که باعث معطلی کاربر می‌شود اگر اپلیکیشن شما هم اینطور است باید از یک صفحه‌ی بارگذاری استفاده کنید تا کاربر بداند که صفحه خشک نشده و در حال انجام به‌روزرسانی ست.

در بسیاری از مواقع شاید طراحی اپلیکیشن مشکلی نداشته باشد، اما CPU موبایل برای اجرای آن ضعیف است پس به خاطر بسپارید که مخاطبین شما به طیف وسیعی از تلفن‌های همراه دسترسی دارند پس اپلیکیشنی طراحی کنید که در  بیشتر تلفن‌ها بدون مشکل، اجرا شود.

پشتیبانی کارآمد:

همه‌ی کاربران موبایل در امور تکنولوژیکی وارد نیستند. همیشه افرادی هستند که برای دانلود یا قبل و بعد از خرید، سوالاتی دارند. یک اپلیکیشن موفق قادر به پاسخگویی سریع به سؤالات مشتریان است. پاسخ درست و به موقع به تنها یک سؤال، گاه به فروش یا ارائه‌ی خدمات منجر می‌شود. کم‌کم متوجه می‌شوید تعدادی از سؤالات تکراری هستند و به کرات پرسیده می‌شوند پس باید یک بخش (سؤالات متداول) برای کاربرانتان طراحی کنید. برای کسب و کارهای بزرگ‌تر می‌توانید یک بخش پاسخگویی به مشتری استخدام کنید که پاسخگویی 24 ساعته یا در ساعات اداری داشته باشند.

با نیاز مشتری هماهنگ باشید:

باید همیشه در اپلیکیشن امکان رفع اشکالات، اضافه کردن ویژگی‌های جدید و ساده‌سازی فرایندها از طریق به روزرسانی میسر باشد. در درازمدت اپلیکیشنی موفق است که مدام برای تأمین نیازهای مشتریان به‌روزرسانی شود.

وجود بخشی برای دریافت بازخورد کاربران می‌تواند به شما در اطلاع از نیازهای آنها کمک کند. وقتی این بازخوردها را داشته باشید حالا می‌دانید باید چه کار کنید.  ضمناً نظرخواهی از مشتری باعث ایجاد اعتماد و وفاداری افراد به نام تجاری شما می‌شود. از طریق جمع‌آوری بازخوردها می‌توانید ویژگی‌های مدنظر مشتریان را در به‌روزرسانی بعدی اپلیکیشنتان بگنجانید.

سازگاری با انواع صفحه نمایش و سیستم عامل‌های مختلف:

یک اپلیکیشن موفق باید کاملاً با صفحه نمایش گوشی که برای آن طراحی شده است سازگاری داشته باشد. از ویژگی‌هایی که با صفحه نمایش گوشی‌های مختلف سازگاری ندارد، استفاده نکنید. 

ضمناً به یاد داشته باشید که لازم است اپلیکیشنتان را برای هر سه سیستم عامل معروف اندروید، IOS و Windows  طراحی کنید. لازم است بدانید در مورد سیستم عامل اندروید، آپلود اپلیکیشن برروی PlayStore آسان است اما در مورد IOS قبل از انتشار، اپلیکیشن باید توسط شرکت اپل آزمایش و بررسی شود.

انتخاب گروه طراحی ماهر:

آخرین گزینه و البته مهمترین گزینه در طراحی یک اپلیکیشن موفق، انتخاب یک گروه طراحی قوی و باتجربه است. گروهی که نه تنها به کدنویسی‌های قدرتمند مسلط باشد بلکه بتواند نیازهای کسب و کار شما را تشخیص دهد و اپلیکیشنی مناسب با نیاز شما طراحی کند. رعایت اصول زیبایی شناسی و سایر استانداردهای جهانی در طراحی یک اپلیکیشن موفق ضروری ست که یک تیم طراحی قوی کاملاً از شرایط آنها مطلع است. گروهی که علاوه بر تسلط و تجربه، بتواند مشاوره‌ی خوبی برای موفقیت اپلیکیشن به شما بدهد و تعرفه‌های مناسبی نیز داشته باشد

سوالی دارید هم اکنون با ما تماس بگیرید ... تلفن : 02128421339